KONST / Litografier / Färglitografi 9603066
*
nr 960 3066
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Evy Låås (1923-1999), 46/275, trädgård, motivet: 33x38
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2015
kl 18:24:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 20:57:17
1
100 kr
8/5 11:11:48
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trädgård
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:54
*
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Läs mer om Evy Låås
nr 960 3066
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, Evy Låås (1923-1999), 46/275, trädgård, motivet: 33x38
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/5 20:57:17 | 1 | 100 kr |
8/5 11:11:48 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evy Låås
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk mÃ¥lare, tecknare och författare.Läs mer om Evy Låås
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: evy låås färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trädgård
-
2050 Oljemålning
Evy Låås (1923-1999), Sverige. Signerad, kvinnopor..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:54